VII Niedziela Wielkanocy

ODPUST PARAFIALNY
Jutro, 13 maja, we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej będziemy przeżywali  nasz odpust parafialny. Z tej racji zapraszamy po Mszy Świętej wieczornej na procesję i Różaniec Fatimski. Podczas tego nabożeństwa uczcimy także relikwie Świętych Pastuszków fatimskich: Hiacynty i Franciszka Marto.
Msze Święte będą odprawiane o godz. 630, 800, 1000 i 1830.
Nabożeństwo Majowe odśpiewamy w ramach fatimskiego nabożeństwa wieczornego (czyli wyjątkowo po Mszy Świętej wieczornej).
W dniu odpustu kancelaria będzie nieczynna.
Do owocnego przeżycia odpustu możemy się przygotować poprzez czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem –  dzisiaj od 2000 do 2200

NABOŻEŃSTWA MAJOWE
Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowane codziennie o godz. 1750.
Codziennie o godz. 2000 będą też nabożeństwa przed figurką Matki Bożej  przy ul. Syrokomli, przy ul. Wysockiego.
Intencja główna modlitwy to: za dzieci i młodzież.

NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego (wieczorem w ramach N. Majowego) zaś w przyszłą sobotę, 18 maja, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na czuwanie oraz adorację Najświętszego Sakramentu przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – do godz. 2100.

BOŻE CIAŁO
W tym roku, w Uroczystość Bożego Ciała (30 maja) przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami: Wysockiego, Poborzańską, Ogińskiego, Syrokomli i Wysockiego. Zapraszamy Parafian do udziału w przygotowaniach.
O przygotowania pierwszego ołtarza, przy ulicy Poborzańskiej –  prosimy wspólnoty neokatechumenalne, drugiego ołtarza, na klasztorze sióstr Loretanek – Rycerzy św. Jana Pawła II, o przygotowanie trzeciego ołtarza, przy figurce Wysockiego/Syrokomli – rodziców z RRzD, zaś ustawienie czwartego ołtarza, na placu przykościelnym, powierzamy Młodzieży wybierającej się na doroczną pielgrzymkę. Niech praca włożona w przygotowania, będzie świadectwem naszej wiary wobec ludzi, którzy nie odnaleźli drogi do Jezusa. Procesję poprowadzi nasz  ks. Tomasz tegoroczny jubilat (25 lat od święceń).

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Trwają w naszej parafii I Komunie Święte, w małych grupach. Polecamy Dzieci i ich Rodziny modlitwie wszystkich Parafian.

I KOMUNIA 2025
W 2025 r. planujemy Pierwszą Komunię Św. w sobotę:

  • 10 maja  – SP 206;
  • 17 maja –  SP 378

ZBIÓRKA NA REMONT ORGANÓW
W ubiegłą niedzielę na  remont organów zebraliśmy 8 463 zł., a na konto od 21 kwietnia do 5 maja wpłynęło 955 zł., co daje łącznie 9 418 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za hojność i zrozumienie. Następna zbiórka będzie miała miejsce 19 maja– w III niedzielę miesiąca.
====================================================
Remont organów – Nr konta:   20 1240 6087 1111 0010 9382 8599