Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

NABOŻEŃSTWA MAJOWE / CZERWCOWE
Zapraszamy na Nabożeństwa majowe, a od soboty czerwcowe sprawowane codziennie o godz. 1750. Codziennie o godz. 2000 są też nabożeństwa przed figurką Matki Bożej  przy ul. Syrokomli/Wysockiego. Intencja główna modlitwy to: za dzieci i młodzież.

BIERZMOWANIE
Jutro, podczas Mszy Świętej o godz. 1830 ks. bp Romuald Kamiński udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z naszej parafii. Polecamy kandydatów pamięci modlitewnej Parafian. Ze względu na przygotowania do ceremonii, Nabożeństwo Majowe  odśpiewamy przy figurce przed kościołem.

ŚWIĘTO TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
Jedno z najważniejszych liturgicznych świąt chrześcijańskich, obchodzonych ku czci Trójcy Świętej: Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. Przypada na niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego, a więc w 56 dniu po Wielkanocy. Kolorem obowiązującym w liturgii jest biały.

Ta tajemnica wiary ma zasadnicze znaczenie dla codziennego życia. Trójca Święta jest prawzorem każdej społeczności ludzkiej, a zwłaszcza rodziny,  w której miłość i rodzenie wiążą ludzkie osoby w jedno ciało i jedno serce. W imię Trójcy Przenajświętszej zostaliśmy ochrzczeni. Zamieszkuje Ona w każdym człowieku znajdującym się w stanie łaski uświęcającej. Wiarę w Trójcę przenajświętszą wyznajemy czyniąc znak krzyża św.

Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej wyraża chrześcijański diagram, znany jako „Scutum fidei”. Ojciec (Pater) nie jest Synem (Filius), ani Duchem Świętym (Spiritus Sanctus). Syn nie jest Ojcem ani Duchem Świętym, Duch Święty  nie jest Ojcem ani Synem. Ale zarówno Ojciec, jak i Syn, jak i Duch Święty jest Bogiem (Deus).

BOŻE CIAŁO
W najbliższy czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Porządek nabożeństw:

Msze Święte o godz. 700, 900, 1030, 1200 bezpośrednio po niej Procesja, następnie  około 1330 (Msza Święta bezpośrednio po zakończeniu procesji) i o  1900. Nabożeństwo majowe odśpiewamy podczas procesji.

Procesję poprowadzi ks. Tomasz nasz tegoroczny jubilat (25 lat od święceń).

Na procesje w Boże Ciało i podczas Oktawy Bożego Ciała zapraszany szczególnie dzieci w strojach komunijnych.

I SOBOTA MIESIĄCA
W tym tygodniu pierwsza sobota i niedziela miesiąca.

  • W sobotę
    Msza Święta o godz. 800 o MB Fatimskiej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania do NMP i adoracja.
  • W niedzielę – spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i Różaniec o godz. 1800 (górny kościół) oraz Procesja Eucharystyczna

 

I KOMUNIA 2025
W 2025 r. planujemy Pierwszą Komunię Świętą w sobotę:

  • 10 maja  – SP 206; 
  • 17 maja –  SP 378


ZBIÓRKA NA REMONT ORGANÓW

W ubiegłą niedzielę na  remont organów zebraliśmy 10704 zł. i 5 euro, a na konto od 5 do 19 maja wpłynęło 1 290 zł., co daje łącznie 11 994 zł.. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za hojność i zrozumienie. Następna zbiórka będzie miała miejsce 2 czerwca – w I niedzielę miesiąca.
====================================================
Remont organów – Nr konta:   20 1240 6087 1111 0010 9382 8599