IV Niedziela Wielkiego Postu

OKRES WIELKIEGO POSTU

DROGA KRZYŻOWA
W piątek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na pierwsze w tym roku nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ:

  • Dorośli: godz. 1600 /po Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego/
  • Dzieci: g. 1730
  • Młodzież i dorośli 1915 /po Mszy św. wieczornej/

 

GORZKIE ŻALE
Nabożeństwo GORZKICH ŻALI jest odprawiane w niedziele o godz. 1800.

JUTRZNIA WIELKOPOSTNA
W okresie Wielkiego Postu wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną jutrznię (poranną modlitwę Kościoła) odprawianą od poniedziałku do piątku o godz. 545 (w domu katechetycznym, sala nr 16).

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W tym tygodniu (poniedziałek – środa) będziemy w naszej parafii przeżywać rekolekcje szkolne, zaś rekolekcje parafialne rozpoczną się w przyszłą niedzielę, to znaczy 17 marca 2024 r.

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA
Przy ołtarzu Matki Bożej można składać do kosza produkty żywnościowe dla najbiedniejszych osób naszej parafii. Dzisiaj parafialny Caritas przeprowadzi przed kościołem zbiórkę do puszek na paczki żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.

KOŚCIOŁY STACYJNE
Nasze Sanktuarium będzie Kościołem stacyjnym w najbliższy piątek (15.03). Nabożeństwa popołudniowe będą odbywały się według zwykłego piątkowego porządku, z jednym wyjątkiem, wieczorną drogę krzyżową (1915) zastąpi nabożeństwo Gorzkich Żali. Dzień zakończy uroczysta Msza Św. o godz. 2000.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI
Trwa kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w środy,o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 16.

MSZA ŚW. RÓŻAŃCA RODZICÓW ZA DZIECI
W najbliższą sobotę, 16 marca, zapraszamy Rodziców ze wspólnoty RRzD na Mszę Św. o godz. o 1830, a po niej na krótkie spotkanie.

NOWENNA DO ŚW. JÓZEFA
Dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością św. Józefa, którą będziemy odprawiać podczas nabożeństw wieczornych.

Modlitwa za wstawiennictwem świętego Józefa, orędownika we wszelkich potrzebach i uciskach Chwalebny święty Józefie, Oblubieńcze Maryi, pamiętaj o nas. Czuwaj nad nami, najmilszy nasz Stróżu. Wspieraj nas w dążeniu do świętości, Mężu sprawiedliwy.
Zaopatruj nasze potrzeby duchowe i doczesne, najdroższy Karmicielu Przenajświętszego Dzieciątka Jezus.
Wierny Opiekunie, któremu został powierzony najdroższy Skarb nasz, Jezus, weź pod swoją opiekę i wstawiennictwo sprawę, którą Tobie polecam… Niech jej skutek będzie na chwałę Bożą i na pożytek naszych dusz. Amen.

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA
Rycerze św. JP II, Żołnierze Chrystusa i Męski Różaniec zapraszają wszystkich chętnych na EDK 23.03.2024 (sobota).
Start o godz. 800 modlitwą i błogosławieństwem w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Wyznawców na Siekierkach. Droga wiedzie wałem wiślanym ok 33 km. Zakończenie Eucharystią o godzinie 1700 w kaplicy grobu św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii.
Prowiant i transport powrotny we własnym zakresie. Warto przemyśleć sprawę własnej kondycji, bo to różnie bywa a może być trudno z zabezpieczeniem transportu dla uczestnika, który w trakcie tak długiej wędrówki EDK poczują się słabo i nie zdołają dokończyć trasy.
Ta EDK funkcjonuje jako wydarzenie na FB.
Osoby kontaktowe: Piotr Kaleta (Komandor Warszawski) Tel. 793 690 480 Michał Grzelak tel. 507608676

ZBIÓRKA NA REMONT ORGANÓW
W ubiegłą niedzielę na remont organów zebraliśmy 9 308 zł., a na konto od 18 lutego do 3 marca wpłynęło 895 zł., co daje łącznie 10 203 zł..
Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za hojność i zrozumienie. Kolejną zbiórkę podejmiemy w przyszłą niedzielę. Zapraszamy do oglądania postępów prac na stronie parafii.

=============================================
Remont organów – Nr konta: 20 1240 6087 1111 0010 9382 8599