VI Niedziela Zwykła

WSPARCIE PARAFII MB POMPEJAŃSKIEJ
Dzisiaj gościmy duszpasterza z parafii MB Pompejańskiej przy ul. Myśliborskiej, który będzie zbierał ofiary na tacę, jako nasze wsparcie budowy tamtejszego kościoła.

11 LUTEGO ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
Dzisiaj we wspomnienie NMP z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za osoby chore, ich rodziny i opiekunów, powierzamy Panu Bogu także służbę zdrowia prosząc o siły i światło Ducha Świętego.

WIELKI POST
ŚRODA POPIELCOWA
W tym tygodniu 14.02, w Środę Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu.
W Popielec Msze Św. będą sprawowane o godz. 630, 800, 1000, 1700, 1830 i 2000.
Poprzez obrzęd posypania naszych głów popiołem wyrazimy pragnienie, by w tym szczególnym okresie, przez modlitwę, umartwienia oraz czyny pokutne odnowić nasze przymierze z Bogiem i dobrze przygotować się do przeżycia Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się kwartalne dni o ducha pokuty oraz Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Także od Popielca diecezje warszawskie wspólnie zapraszają – nawiązując do starożytnej tradycji rzymskiej – do podjęcia 40-dniowej praktyki nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów stacyjnych, w których trwać będzie całodzienna spowiedź i modlitwa, prowadzona według specjalnego, wspólnego dla wszystkich schematu.
Nasze Sanktuarium będzie kościołem stacyjnym w piątek, 15 marca.

PRZYPOMINAMY OBOWIĄZUJĄCE PRZEPISY POSTNE
Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje :
– wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego;
– post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia;
– uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na pierwsze w tym roku nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ – Dorośli: godz. 1600 /po Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego/
Dzieci: g. 1730 – Młodzież i dorośli 1915 /po Mszy św. wieczornej/.
Nabożeństwo GORZKICH ŻALI będzie odprawiane w niedziele o godz. 1800.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu, to znaczy 17 marca 2024.r.

ZBIÓRKA NA REMONT ORGANÓW
W ubiegłą niedzielę na remont organów zebraliśmy 8 542 zł.,
a na konto od 7 do 21 stycznia wpłynęło 765 zł., co daje łącznie 9 307 zł.. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za hojność i zrozumienie. Kolejną zbiórkę podejmiemy w przyszłą niedzielę. Zapraszamy do oglądania postępów prac na stronie parafii.

=============================================
Remont organów – Nr konta: 20 1240 6087 1111 0010 9382 8599