II Niedziela Adwentu

ADWENT
W tym okresie przygotowania do Bożego Narodzenia, w dni powszednie, będą odprawiane Msze Roratnie o godz. 630. Gorąco zapraszamy także dzieci, aby oczekiwały przyjścia Jezusa razem z Maryją podczas Rorat. Dzieci będą zapalały świecę roratnią, uczestniczyły w konkursie oraz brały do domu figurkę Matki Bożej, by poprzez modlitwę czynić dla Jezusa miejsce w swoich domach i w swych sercach.
W dniach zajęć szkolnych będą otrzymywały słodką bułeczkę i gorącą herbatę lub mleko, by nie ustały w drodze podejmując adwentową modlitwę razem z Maryją.

MSZA ŚW. WSPÓLNOTY RÓŻAŃCA RODZICÓW ZA DZIECI
W najbliższą sobotę, 16 grudnia zapraszamy Rodziców ze wspólnoty RRzD na Mszę Św. o godz. 1830, a po niej na krótkie spotkanie z księdzem opiekunem.

OPŁATKI I SIANKO NA STÓŁ WIGILIJNY
Przy wyjściu z kościoła, u Sióstr Loretanek, możemy zaopatrywać się w opłatki wigilijne.
Ministranci zaś przygotowali sianko na stół wigilijny.

JUTRZNIA ADWENTOWA
W okresie Adwentu wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną jutrznię (poranną modlitwę Kościoła) odprawianą od poniedziałku do piątku o godz. 545 (w domu katechetycznym).

REKOLEKCJE ADWENTOWE
Tegoroczne adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczną się 17 grudnia – w niedzielę i będą trwały do wtorku – 19 grudnia. Prosimy o zarezerwowanie czasu na modlitwę i refleksję. Rekolekcje poprowadzi ks. Roger Gładki.

OGŁOSZENIA CARITAS
Przy wyjściu z kościoła możemy już nabyć świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Natomiast przed ołtarzem Matki Bożej znajduje się kosz, do którego prosimy o składanie produktów żywnościowych na paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii, a do puszki możemy składać na ten cel ofiary pieniężne.
Dzisiaj po Mszach Świętych przed kościołem na ten cel będą zbierane ofiary do puszek. W imieniu potrzebujących prosimy
o pomoc i dziękujemy za okazane serce.

WIZYTA DUSZPASTERSKA
„Kolędę” rozpoczniemy 8 stycznia, a planujemy zakończyć 13 lutego. Szczegółowy program będzie niebawem dostępny na specjalnie przygotowanych ulotkach.

TRWAMY W ADWENTOWYM CZUWANIU RAZEM Z MARYJĄ
Roraty gromadzą dość dużą grupę parafian. Cieszy zwłaszcza obecność dzieci i młodzieży. Wiele z Nich, mimo zmęczenia, przychodzi codziennie. Zbierają obrazki, zabierają figurkę Matki Bożej do domu, otrzymują poczęstunek przed drogą do szkoły, ale przede wszystkim wypraszają łaskę pokoju i pojednania dla nas wszystkich. Uświadamiają nam też, że Pan Jezus może być rzeczywiście światłem dla życia wielu i różnych osób we współczesnym świecie.

ZBIÓRKA NA REMONT ORGANÓW
W ubiegłą niedzielę na remont organów zebraliśmy 10 990 zł., a na konto od 19 listopada do 3 rudnia wpłynęło 2 565 zł., co daje łącznie 13 555 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za hojność i zrozumienie. Kolejną zbiórkę podejmiemy w przyszłą niedzielę.
==============================================
Remont organów – Nr konta: 20 1240 6087 1111 0010 9382 8599