XXVIII Niedziela Zwykła

DZIEŃ PAPIESKI
Dzisiaj obchodzimy kolejny Dzień Papieski – tym razem pod hasłem „Cywilizacja Życia”. W całym kraju zbieramy ofiary na stypendia Fundacji „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”, wspierającej uzdolnioną młodzież będącą w trudnej sytuacji materialnej.

JAK WŁAŚCIWIE KORZYSTAĆ Z INTERNETU
Dzisiaj o godz. 2000 odbędzie się w naszym kościele spotkanie pt. „Jak właściwie korzystać z internetu?”
Spotkanie poprowadzi prof. Monika Przybysz z UKSW. Przedstawi ona od strony naukowej procesy, jakie zachodzą w naszym mózgu w związku z bodźcami dostarczanymi przez korzystanie z internetu, mediów społecznościowych etc., oraz zaproponuje sposoby radzenia sobie z ich negatywnymi skutkami.
Na spotkanie zapraszamy w pierwszej kolejności wszystkich młodych z naszej parafii. Zachęcamy do udziału również rodziców, wychowawców oraz osoby na co dzień korzystające z internetu. Rozszerzanie wiedzy na temat tej rzeczywistości jest dzisiaj konieczne, jeśli chcemy pomagać młodym (i sobie samym!).

RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI
Dzisiaj po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła, rodzice modlący się za dzieci mogą odebrać grafiki tajemnic na cały rok.

I ROCZNICA ŚMIERCI KS. PRAŁATA MIECZYSŁAWA
Jutro mija rok od śmierci ks. prał. Mieczysława Mosaka.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji w tym dniu podczas Mszy Św. o godz. 800 i 1830.

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA
W przyszłą niedzielę, 22 października zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 1100 (w dolnym kościele).

KATECHEZY DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY
Zapraszamy na Katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które odbywają się w domu katechetycznym, w poniedziałki i czwartki o godz. 2000.

WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH
Przyjmujemy już intencje wypominkowe za zmarłych.Kartki na wypominki są wyłożone przy wyjściach z kościoła.
Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić w wypominkach:

  • Jednorazowych – 1 i 2 listopada
  • Listopadowych – cały listopad podczas Mszy Św. wypominkowej
  • Rocznych – w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 900.

 

RÓŻANIEC
Nabożeństwa Różańcowe w październiku odprawiane będą bez zmian, w dni powszednie o godz. 1750 oraz w niedziele o godz. 1800. Jest to w naszym sanktuarium stała, wspólna modlitwa przez cały rok (nie tylko w październiku). Od lat łączymy Nabożeństwa Różańcowe z odczytywaniem (lectio continua) kolejnych fragmentów Nowego Testamentu, tak by cały przeczytać w ciągu 365 dni. Zapraszamy grupy parafialne do włączenia się w lekturę i prowadzenie modlitwy różańcowej.

RÓŻANIEC ZA DZIECI I MŁODZIEŻ
Wspólnota Różaniec Rodziców oraz osoby modlące się Różańcem przy kapliczce ul. Syrokomli zapraszają w każdą niedzielę w roku szkolnym o godz. 1130 do wspólnej modlitwy Różańcem za dzieci i młodzież.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI
Spotkania dla narzeczonych, w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa, odbywają się w naszej parafii w środy o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 16.

ZBIÓRKA NA REMONT ORGANÓW
Kolejną zbiórkę na remont organów podejmiemy w przyszłą niedzielę, 22 października.
=================================================
Remont organów – Nr konta: 20 1240 6087 1111 0010 9382 8599