XXVII Niedziela Zwykła

GOŚĆ
Dzisiaj gości w naszej parafii ks. Zbigniew Lenart z Kazachstanu.

KATECHEZY DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY
Zapraszamy na Katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które odbywają się w domu katechetycznym, w poniedziałki i czwartki o godz. 2000.

RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI
Dzisiaj po każdej Mszy św. Zapraszamy tych, którzy chcieliby się zapisać. A dla tych, którzy już są w tej wspólnocie, grafiki modlitwy na kolejny rok będą rozdawane w przyszłą niedzielę, 15 października.

DZIEŃ PAPIESKI
Kolejny Dzień Papieski i zbiórkę ofiar na stypendia Fundacji „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”, wspierającej uzdolnioną młodzież będącą w trudnej sytuacji materialnej, będziemy przeżywali w naszej parafii w przyszłą niedzielę.

RÓŻANIEC FATIMSKI
W najbliższy piątek, po Mszy Świętej o godz. 1830 zapraszamy na procesję i Różaniec Fatimski (w tym dniu będzie też Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1750).

RÓŻANIEC
Nabożeństwa Różańcowe w październiku odprawiane będą bez zmian, w dni powszednie o godz. 1750 oraz w niedziele o godz. 1800. Jest to w naszym sanktuarium stała, wspólna modlitwa przez cały rok (nie tylko w październiku). Od lat łączymy Nabożeństwa Różańcowe z odczytywaniem (lectio continua) kolejnych fragmentów Nowego Testamentu, tak by cały przeczytać w ciągu 365 dni. Zapraszamy grupy parafialne do włączenia się w lekturę i prowadzenie modlitwy różańcowej.

DZIEŃ NAUCZYCIELA
W sobotę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy do modlitwy w intencji Nauczycieli i Pracowników oświaty. Wszystkich Pracowników oświaty, czynnych i emerytowanych zapraszamy w piątek 13 października o godz. 1500 na Mszę Świętą w Ich intencji.

JAK WŁAŚCIWIE KORZYSTAĆ Z INTERNETU
W przyszłą niedzielę 15 października o godz. 2000 odbędzie się w naszym kościele spotkanie pt. „Jak właściwie korzystać z internetu?”
Spotkanie poprowadzi prof. Monika Przybysz z UKSW. Przedstawi ona od strony naukowej procesy, jakie zachodzą w naszym mózgu w związku z bodźcami dostarczanymi przez korzystanie z internetu, mediów społecznościowych etc., oraz zaproponuje sposoby radzenia sobie z ich negatywnymi skutkami.
Na spotkanie zapraszamy w pierwszej kolejności wszystkich młodych z naszej parafii. Zachęcamy do udziału również rodziców, wychowawców oraz osoby na co dzień korzystające z internetu. Rozszerzanie wiedzy na temat tej rzeczywistości jest dzisiaj konieczne, jeśli chcemy pomagać młodym (i sobie samym!).

I ROCZNICA ŚMIERCI KS. PRAŁATA MIECZYSŁAWA
W poniedziałek, 16 października mija rok od śmierci ks. prał. Mieczysława Mosaka.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji w tym dniu podczas Mszy Św. o godz. 800 i 1830.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI
Spotkania dla narzeczonych, w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa, odbywają się w naszej parafii w środy o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 16.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA
Zachęcamy do korzystania z Biblioteki parafialnej w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca w godz. 1020 – 1200.

ZBIÓRKA NA REMONT ORGANÓW
W ubiegłą niedzielę na remont organów zebraliśmy 9128 zł.,a na konto od 17 września do 1 października wpłynęło 2370 zł., co daje łącznie 11498 zł.. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za hojność i zrozumienie. Kolejną zbiórkę podejmiemy wyjątkowo w niedzielę 22 października (ze względu na zbiórkę papieską).
=================================================
Remont organów – Nr konta: 20 1240 6087 1111 0010 9382 8599