XXVI Niedziela Zwykła

PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚW.
Dzisiaj Mszą Świętą o godz. 1100 (w dolnym kościele) rozpoczynamy przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej i sakramencie pokuty i pojednania dla Dzieci klas trzecich i ich Rodziców. Kolejne spotkania będą odbywały się zwykle w każdą I niedzielę miesiąca.

RÓŻANIEC
Nabożeństwa Różańcowe w październiku odprawiane będą bez zmian, w dni powszednie o godz. 1750 oraz w niedziele o godz. 1800. Jest to w naszym sanktuarium stała, wspólna modlitwa przez cały rok (nie tylko w październiku). Od lat łączymy Nabożeństwa Różańcowe z odczytywaniem (lectio continua) kolejnych fragmentów Nowego Testamentu, tak by cały przeczytać w ciągu 365 dni. Zapraszamy grupy parafialne do włączenia się w lekturę i prowadzenie modlitwy różańcowej.

KATECHEZY DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY
Zapraszamy na Katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które odbywają się w domu katechetycznym, w poniedziałki i czwartki o godz. 2000.

7 X UROCZYSTOŚĆ MB RÓŻAŃCOWEJ – ODPUST PARAFIALNY
W sobotę będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystość patronalną – Odpust Parafialny.
Program Uroczystości:
Czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem-
W piątek 6 października- od 2000 do 2200.
7 X Msze Święte o godz. 630, 800, (adoracja w ciszy, Różaniec o godz. 920) i 1000. (Różaniec o godz. 1750)
Msza Św. wieczorna będzie już według formularza niedzielnego.

I CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA
W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W pierwszy czwartek
o godz. 1800 nabożeństwo w int. kapłanów, o powołania oraz w int. rodzin.
W pierwszy piątek
Spowiedź od godz. 1500.
Msze Św. będą odprawiane o godz. 630 800 1500 1700 (szczególnie dzieci) oraz 1830.
W sobotę (Odpust parafialny)
Msza Święta o godz. 800 o MB Fatimskiej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania do NMP i adoracja.

RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI
W naszej parafii jest 14 róż Żywego Różańca Rodziców modlących się za Dzieci. Są to 20-to osobowe grupy osób, skupiające ojców i matki modlących się za dzieci swoje i całej grupy. Modlitwa nie dotyczy tylko małych dzieci, ale w każdym wieku: dziecięcym, szkolnym, nastoletnim, dorosłych i starszych. Na każdym etapie życia modlitwa rodziców jest potrzebna. Jak w każdym Żywym Różańcu członków obowiązuje codzienna modlitwa jednym dziesiątkiem różańca. Konieczne jest też zgłoszenie się raz w roku do opiekunów wspólnoty i odebranie grafiku modlitwy na cały rok. Zapraszamy również do uczestnictwa we Mszy św. w każdą 3-cią sobotę miesiąca o godz. 1830 sprawowanej w intencji modlących się Rodziców i Dzieci objętych modlitwą. Tych z Państwa, którzy chcieliby się zapisać prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. w przyszłą niedzielę 8 października.
A dla tych, którzy już są w tej wspólnocie, grafiki modlitwy na kolejny rok będą rozdawane w niedzielę, 15 października po każdej Mszy Świętej.

GOŚĆ
W przyszłą niedzielę będzie gościł w naszej parafii ks. Zbigniew Lenart z Kazachstanu.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI
Spotkania dla narzeczonych, w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa, odbywają się w naszej parafii w środy o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 16.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA
Zachęcamy do korzystania z Biblioteki parafialnej w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca w godz. 1020 – 1200.

ZBIÓRKA NA REMONT ORGANÓW
Dzisiaj przeprowadzamy kolejną zbiórkę na remont organów. Członkowie Rady Doradczej po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła zbierają ofiary. Można nabyć imienne „cegiełki” na ten cel. Można także wpłacić swą ofiarę jako darowiznę na specjalne konto parafialne (numer konta na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii). Następna zbiórka będzie miała miejsce 15 października – w III niedzielę miesiąca.
=================================================
Remont organów – Nr konta: 20 1240 6087 1111 0010 9382 8599