XXV Niedziela Zwykła

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA
Dzisiaj zapraszamy młodzież która chce w tym roku szkolno/duszpasterskim przygotować się do sakramentu bierzmowania na Mszę Świętą o godz. 1030.

KATECHEZY DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY
Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii Katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży. Siostry i bracia ze wspólnoty będą zapraszać wszystkich, szczególnie tych, którzy czują się samotni, wątpiący, szukają pomocy lub wsparcia w trudach codziennego życia. Przyjdź aby odkryć, że Jezus zna Twoje problemy i troszczy się o Ciebie!
Katechezy będą prowadzone w poniedziałki i czwartki o godz. 2000, sala 13 w domu katechetycznym.

PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNIA ŚW.
Przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej i sakramencie pokuty i pojednania dla Dzieci klas trzecich i ich Rodziców rozpoczną się w przyszłą niedzielę 1 października Mszą Świętą o godz. 1100 (w dolnym kościele). Kolejne spotkania będą odbywały się zwykle w każdą I niedzielę miesiąca.

RÓŻANIEC
Nabożeństwa Różańcowe w październiku odprawiane będą bez zmian, w dni powszednie o godz. 1750 oraz w niedziele o godz. 1800. Jest to w naszym sanktuarium stała, wspólna modlitwa przez cały rok (nie tylko w październiku). Od lat łączymy Nabożeństwa Różańcowe z odczytywaniem (lectio continua) kolejnych fragmentów Nowego Testamentu, tak by cały przeczytać w ciągu 365 dni. Zapraszamy grupy parafialne do włączenia się w lekturę i prowadzenie modlitwy różańcowej.

I NIEDZIELA
Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca.
– W niedzielę
spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i Różaniec o godz. 1800 (górny kościół) oraz Procesja Eucharystyczna.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI
Spotkania dla narzeczonych, w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa, odbywają się w naszej parafii w środy o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 16.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA
Zachęcamy do korzystania z Biblioteki parafialnej w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca w godz. 1020 – 1200.

INTENCJE MSZALNE NA 2024 R.
Od 1 września przyjmujemy w kancelarii intencje mszalne na rok 2024.

KATECHEZA W PRZEDSZKOLU
Przypominamy Rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkoli w naszej parafii, że w Rozporządzeniu Ministerstwa Oświaty czytamy, że lekcje religii dla dzieci w przedszkolu są organizowane „na prośbę (życzenie) rodziców”. Zarówno parafia, jak i szkoła oraz przedszkola są gotowe podjąć się tego zadania. Potrzebna jest jednak także inicjatywa rodziców.

RÓŻANIEC ZA DZIECI I MŁODZIEŻ
Wspólnota Różaniec Rodziców oraz osoby modlące się Różańcem przy kapliczce ul. Syrokomli zapraszają w każdą niedzielę w roku szkolnym o godz. 1130 do wspólnej modlitwy Różańcem za dzieci i młodzież.

RÓŻANIEC W GRONIE SĄSIADÓW
Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej przy kapliczkach
o godz. 2000:
– ul. Ogińskiego róg Julianowskiej – I sobota miesiąca
– ul. Syrokomli 7/15 – 8-go dnia miesiąca
– ul. Bolesławicka – 12-go dnia miesiąca.

ZBIÓRKA NA REMONT ORGANÓW
W ubiegłą niedzielę na remont organów zebraliśmy 7 626 zł., a na konto od 3 do 17 września wpłynęło 2400 zł., co daje łącznie 10026 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za hojność i zrozumienie. Kolejną zbiórkę podejmiemy w przyszłą niedzielę.
=================================================
Remont organów – Nr konta: 20 1240 6087 1111 0010 9382 8599