XXIII Niedziela Zwykła

TACA NA SEMINARIUM DUCHOWNE
Ofiary zebrane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium duchownego naszej diecezji.

INTENCJE MSZALNE NA 2024 R.
Od 1 września przyjmujemy w kancelarii intencje mszalne na rok 2024.

POŚWIĘCENIE PRZYBORÓW SZKOLNYCH
Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 1200 poświęcenie przyborów szkolnych. Do udziału w tym obrzędzie zapraszamy zwłaszcza Dzieci klas pierwszych i Rodziców. Przypominamy, że w ciągu roku szkolnego, w niedzielę o godz. 1200 odprawiana jest Msza Święta z udziałem dzieci z indywidualnym błogosławieństwem, zaś o 1030 z udziałem młodzieży, w tym także kandydatów do bierzmowania.

RÓŻANIEC FATIMSKI
W środę, z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na procesję i Różaniec fatimski.W związku z tym, nie będzie Różańca o godz. 1750.

PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNIA ŚW.
Przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej i sakramencie pokuty i pojednania dla Dzieci klas trzecich i ich Rodziców rozpoczną się w niedzielę 1 października Mszą Świętą o godz. 1100 (w dolnym kościele). Kolejne spotkania będą odbywały się zwykle w każdą III niedzielę miesiąca.

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA
W niedzielę, 24 września 2023 zapraszamy młodzież która chce w tym roku szkolno/duszpasterskim przygotować się do sakramentu bierzmowania na Mszę Świętą o godz. 1030.

ROZPOCZĘCIE ROKU FORMACJI MINISTRANCKIEJ
W najbliższą sobotę, 16 września 2023, o godz. 1000 zapraszamy ministrantów i lektorów na pierwsze powakacyjne spotkanie do sali ministranckiej.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI
Spotkania dla narzeczonych, w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa, odbywają się w naszej parafii w środy o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 16.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA
Zachęcamy do korzystania z Biblioteki parafialnej w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca w godz. 1020 – 1200.

KATECHEZA W PRZEDSZKOLU
Pragniemy przypomnieć Rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkoli w naszej parafii, że w Rozporządzeniu Ministerstwa Oświaty czytamy, że lekcje religii dla dzieci w przedszkolu są organizowane „na prośbę (życzenie) rodziców”. Zarówno parafia, jak i szkoła oraz przedszkola są gotowe podjąć się tego zadania. Potrzebna jest jednak także inicjatywa rodziców.

RÓŻANIEC ZA DZIECI I MŁODZIEŻ
Wspólnota Różaniec Rodziców oraz osoby modlące się Różańcem przy kapliczce ul. Syrokomli zapraszają w każdą niedzielę w roku szkolnym o godz. 1130 do wspólnej modlitwy Różańcem za dzieci i młodzież.

RÓŻANIEC W GRONIE SĄSIADÓW
Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej przy kapliczkach o godz. 2000:
– ul. Ogińskiego róg Julianowskiej – I sobota miesiąca
– ul. Syrokomli 7/15 – 8-go dnia miesiąca
– ul. Bolesławicka – 12-go dnia miesiąca.

ZBIÓRKA NA REMONT ORGANÓW
W ubiegłą niedzielę na remont organów zebraliśmy 9 284 zł., a na konto od 20 sierpnia do 3 września wpłynęło 1285 zł., co daje łącznie 10 569 zł.. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za hojność i zrozumienie. Kolejną zbiórkę podejmiemy w przyszłą niedzielę.
=================================================
Remont organów – Nr konta: 20 1240 6087 1111 0010 9382 8599