Zesłanie Ducha Świętego

NABOŻEŃSTWA MAJOWE / CZERWCOWE
Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, a od czwartku Czerwcowe sprawowane w dni powszednie o godz. 1750.

I CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA I NIEDZIELA
W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

  • W pierwszy czwartek – o godz. 1800 nabożeństwo w int. kapłanów, o powołania oraz rodzin.
  • W pierwszy piątek – Spowiedź od godz. 1500. Msze Św. będą odprawiane o godz. 630 800 1500 1700 (szczególnie dzieci) oraz 1830.
  • W sobotę – Msza św. o godz. 800 o MB Fatimskiej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania do NMP i adoracja.
  • W niedzielę – spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i Różaniec o godz. 1800 (górny kościół) oraz Procesja Eucharystyczna.

 

WSPARCIE PARAFII MB POMPEJAŃSKIEJ
W przyszłą niedzielę będziemy gościć duszpasterza z parafii MB Pompejańskiej przy ul. Myśliborskiej, który będzie zbierał ofiary na tacę, jako nasze wsparcie budowy tamtejszego kościoła.

MSZA ŚWIĘTA ZA Ś.P. JANA OLSZEWSKIEGO I ZA OJCZYZNĘ
Również za tydzień, o godz. 10.30, zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę i za ś.p. Pana Premiera Jana Olszewskiego.

1 CZERWCA DZIEŃ DZIECKA
„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”- św. Jan Paweł II
We czwartek będziemy szczególnie polecali Panu Bogu dzieci. Zapraszamy do udziału we Mszach Świętych 1 czerwca, zwłaszcza rodziców z dziećmi, dziadków, nauczycieli i wychowawców.

ZBIÓRKA NA REMONT ORGANÓW
W ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy organów zebraliśmy 12 747,6 zł., rodzice dzieci pierwszokomunijnych z 3a i 3b SP 378, 3400 zł., a na konto od 7 maja wpłynęło 3 170 zł., co daje łącznie 19 317,6 zł..
Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za hojność i zrozumienie.
Kolejną zbiórkę podejmiemy w przyszłą niedzielę (pierwszą w miesiącu).
===========================================================
Remont organów – Nr konta: 20 1240 6087 1111 0010 9382 8599
===========================================================

BOŻE CIAŁO
W tym roku, w Uroczystość Bożego Ciała (8 czerwca) przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami: Wysockiego, Poborzańską, Bolesławicką i Bartniczą. Zapraszamy Parafian do udziału w przygotowaniach. O przygotowania pierwszego ołtarza, przy ulicy Poborzańskiej – prosimy Rycerzy św. Jana Pawła II, drugiego ołtarza, na rogu Poborzańskiej i Bolesławickiej- siostry Misjonarki Miłości i ich podopiecznych, o przygotowanie trzeciego ołtarza, na ulicy Bartniczej prosimy wspólnoty neokatechumenalne, zaś ustawienie czwartego ołtarza, na placu przykościelnym, powierzamy Młodzieży wybierającej się na ŚDM. Niech praca włożona w przygotowania, będzie świadectwem naszej wiary wobec ludzi, którzy nie odnaleźli drogi do Jezusa. Procesję poprowadzi ks. Marcin Malinowski tegoroczny neoprezbiter.

PIELGRZYMKA DO LICHENIA
Drodzy parafianie zapraszamy na wspólną pielgrzymkę do Lichenia która odbędzie się 24 czerwca w sobotę. W programie pielgrzymki planujemy wspólną Msze Św. oraz zwiedzanie z przewodnikiem sanktuarium matki Bożej Licheńskiej, Las grąbliński, miejsce objawień matki Bożej bolesnej Królowej Polski jak i również czas wolny na pamiątki i wspólne zwiedzanie starego miasta w Licheniu. Koszt pielgrzymki będzie zależał od liczby zapisanych osób dlatego będzie ogłoszony w późniejszym terminie.
Zapisy u Agnieszki pod nr tel. 791 065 942, wywieszony również w gablocie przed kościołem bądź u Marcina bezpośrednio w zakrystii. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnie spędzonego czasu na modlitwie.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Trwają w naszej parafii I Komunie Święte, w małych grupach. Polecamy Dzieci i ich Rodziny modlitwie wszystkich Parafian.

Modlitwa w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych
Drogi Jezu, Przyjacielu Dzieci, błogosław Dzieciom pierwszokomunijnym. Daj im zdrowie duszy i ciała. Pomóż im się prawidłowo rozwijać i wzrastać w wierze. Daj im łaskę wytrwałości w czystości serca, aby mogły Cię przyjmować jak najczęściej. Niechaj odkrywają piękno i bogactwo Mszy Świętej, pragną życia w Komunii, w zjednoczeniu z Tobą. Amen.