Wniebowstąpienie Pańskie

NABOŻEŃSTWA MAJOWE
Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowane codziennie o godz. 1750. Codziennie o godz. 2000 będą też nabożeństwa przed figurką Matki Bożej przy ul. Syrokomli, przy ul. Wysockiego. Intencja główna modlitwy to: za dzieci i młodzież.

BIERZMOWANIE
W najbliższy wtorek, podczas Mszy Św. o godz. 1830 ks. bp Jacek Grzybowski udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży
z naszej parafii. Polecamy kandydatów pamięci modlitewnej Parafian.

NOWENNA I CZUWANIE PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO
Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego (wieczorem w ramach N. Majowego) zaś w przyszłą sobotę, 27 maja, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na czuwanie oraz adorację Najświętszego Sakramentu przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – do godz. 2100.

BOŻE CIAŁO
W tym roku, w Uroczystość Bożego Ciała (8 czerwca) przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami: Wysockiego, Poborzańską, Bolesławicką i Bartniczą. Zapraszamy Parafian do udziału w przygotowaniach. O przygotowania pierwszego ołtarza, przy ulicy Poborzańskiej – prosimy Rycerzy św. Jana Pawła II, drugiego ołtarza, na rogu Poborzańskiej i Bolesławickiej- siostry Misjonarki Miłości i ich podopiecznych, o przygotowanie trzeciego ołtarza, na ulicy Bartniczej prosimy wspólnoty neokatechumenalne, zaś ustawienie czwartego ołtarza, na placu przykościelnym, powierzamy Młodzieży wybierającej się na ŚDM. Niech praca włożona w przygotowania, będzie świadectwem naszej wiary wobec ludzi, którzy nie odnaleźli drogi do Jezusa. Procesję poprowadzi ks. Marcin Malinowski tegoroczny neoprezbiter.

ZBIÓRKA NA REMONT ORGANÓW
Dzisiaj przeprowadzamy kolejną zbiórkę na remont organów. Członkowie Rady doradczej po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła będą zbierali ofiary. Będzie też można nabyć imienne „cegiełki” na ten cel.
===========================================================
Remont organów – Nr konta: 20 1240 6087 1111 0010 9382 8599
===========================================================

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Trwają w naszej parafii I Komunie Święte, w małych grupach. Polecamy Dzieci i ich Rodziny modlitwie wszystkich Parafian.

Modlitwa w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych
Drogi Jezu, Przyjacielu Dzieci, błogosław Dzieciom pierwszokomunijnym. Daj im zdrowie duszy i ciała. Pomóż im się prawidłowo rozwijać i wzrastać w wierze. Daj im łaskę wytrwałości w czystości serca, aby mogły Cię przyjmować jak najczęściej. Niechaj odkrywają piękno i bogactwo Mszy Świętej, pragną życia w Komunii, w zjednoczeniu z Tobą. Amen.

Modlitwa za młodzież
Duchu Święty zatroskani o młodzież, prosimy pomóż młodym znaleźć prawdę, której pragną i spraw, by nie zgorszyli się fałszem i obłudą świata. Zachowaj ich wrażliwe dusze od zła i niemoralności, która odbiera sens życia i nadzieję oraz oddala od Ciebie Boże, który jesteś dobrem jedynym i celem naszym. Wskaż im, jak przygotować się nauką i pracą do podjęcia czekających ich w życiu obowiązków. Niech cieszą się pięknem świata i radują swoją młodością, niech zaufaniem darzą kochających ich rodziców i wychowawców. Duchu Święty obdarz młodych swymi darami, obroń ich przed zagrożeniami, ułudą, przed zmarnowaniem życia. Niech budują przyszłość na fundamencie Chrystusa i jego Ewangelii, traktując życie jako Boże powołanie. Niech młodzi zaufają prawdzie i miłości Chrystusowej. Niech w Panu naszym Jezusie Chrystusie znajdą drogę, prawdę i życie. Amen.

Modlimy się za nasze Kochane Mamy
Dziękuję Ci, Boże Ojcze, za moją Mamę! Za jej pomoc i dobroć, za to kochające mnie serce, dziękuję Ci Boże. Błogosław ją nieustannie, obdarzaj zdrowiem i licznymi powodami do radości. Pomagaj jej wykonywać obowiązki, dodawaj sił w pokonywaniu trudności. Niech w każdej chwili ma w Tobie oparcie, niechaj doświadcza Twojej miłości. Błogosław, Boże, mojej Matce! Najświętsza Matko Chrystusowa, moją kochaną Mamę miej w swojej opiece. Amen.
Panie Boże prosimy Cię o Miłosierdzie Boże i radość wieczną dla naszych Matek, które odeszły już z tego świata i spotkały się z Tobą w wieczności. Niech szczęście bycia blisko Ciebie, Źródła jedynej, prawdziwej Miłości będzie dla nich nagrodą na wieki. Amen.