V Niedziela Wielkanocna

I NIEDZIELA
Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca.
Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1630 (dolny kościół) i Nabożeństwo Majowe o godz. 1800 (górny kościół) oraz Procesja Eucharystyczna.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE
Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowane codziennie o godz. 1750.
Codziennie o godz. 2000 będą też nabożeństwa przed figurką Matki Bożej przy ul. Syrokomli, przy ul. Wysockiego.
Intencja główna modlitwy to: za dzieci i młodzież.

ODPUST PARAFIALNY
W najbliższą sobotę, 13 maja, we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej będziemy przeżywali nasz odpust parafialny. Z tej racji zapraszamy po Mszy Świętej wieczornej na procesję i Różaniec Fatimski. Podczas tego nabożeństwa uczcimy także relikwie Świętych Pastuszków fatimskich: Hiacynty i Franciszka Marto.
Msze Święte będą odprawiane o godz. 630, 800, 1000 i 1830.
Nabożeństwo Majowe odśpiewamy w ramach fatimskiego nabożeństwa wieczornego (czyli wyjątkowo po Mszy Świętej wieczornej).
Do owocnego przeżycia odpustu możemy się przygotować poprzez czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem – w piątek od 2000 do 2200.

Główną Mszę Świętą odpustową odprawi o godz. 1000 ks. bp ordynariusz Romuald Kamiński. Po Mszy Św. zaś poświęci i odsłoni, ufundowaną przez Żywy Różaniec i Parafian, tablicę upamiętniającą ks. prałata Mieczysława Mosaka.

W dniu odpustu kancelaria będzie nieczynna.

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA
23 maja 2023 r. o godzinie 1830 odbędzie się Msza Św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodzieży naszej parafii udzieli ks. bp Jacek Grzybowski.
Próby przed bierzmowaniem odbędą się 9 i 16 maja o godz. 2000 w kościele.
Jeśli któryś z kandydatów nie podał imienia z bierzmowania oraz kto będzie świadkiem, ks. Szymon prosi o pozostanie po próbie 9 maja.

ZBIÓRKA NA REMONT ORGANÓW
W dzisiejszą niedzielę (pierwszą w miesiącu) podejmujemy na nowo zbiórkę na remont organów. Członkowie Rady doradczej czuwający nad realizacją podpisanej umowy, po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła zbierają ofiary na ten cel. Swoje wsparcie tej inicjatywy w naszym Sanktuarium można też przekazać wpłacając darowiznę na konto parafialne. Bóg zapłać za hojność i zrozumienie!

SPOTKANIE RÓŻAŃCA MIR
Na spotkanie Żywego Różańca Młodych i Rodzin zapraszamy w piątek, 12 maja po wspólnej modlitwie różańcowej i wieczornej Mszy Świętej do domu katechetycznym. (ok. 19.15)

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Rozpoczęły się w naszej parafii I Komunie Święte, w małych grupach. Polecamy Dzieci i ich Rodziny modlitwie wszystkich Parafian.

Modlitwa w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych
Drogi Jezu, Przyjacielu Dzieci,
błogosław Dzieciom Pierwszokomunijnym.
Daj im zdrowie duszy i ciała.
Pomóż im się prawidłowo rozwijać
i wzrastać w wierze.
Daj im łaskę wytrwałości w czystości serca,
aby mogły Cię przyjmować jak najczęściej.
Niechaj odkrywają piękno i bogactwo Mszy Świętej, pragną życia w Komunii, zjednoczeniu z Tobą. Amen.
====================================================

Remont organów – Nr konta: 20 1240 6087 1111 0010 9382 8599

====================================================