III Niedziela Wielkanocna

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA
Dzisiaj spotkanie do bierzmowania dla wszystkich kandydatów w dolnym kościele po Mszy Św. o godz. 1030

SCHOLA GREGORIAŃSKA
Spotkanie organizacyjne dla chętnych do śpiewania w scholi gregoriańskiej odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 24 kwietnia po Mszy Św. wieczornej w domu katechetycznym.

NIEDZIELA BIBLIJNA I TYDZIEŃ BIBLIJNY
Dziś Niedziela Biblijna, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, rozpoczynamy Tydzień Biblijny w Kościele. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego w rodzinach, wspólnotach, osobiście. Tegoroczne hasło „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego” nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce – „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Kościół jest dziełem Ojca, które zostało wykonane dla nas przez Syna a jego owoce, skutki, następstwa tego dzieła są widoczne w Kościele przez działalność Ducha Świętego; doświadczamy ich w Duchu Świętym. Od dziś zachęcamy szczególnie do przeczytania Ewangelii św. Jana. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium codziennie czytamy fragment biblijny na początku nabożeństwa różańcowego o godz. 1750 w dni powszednie i o godz. 1800 w niedziele.

REMONT ORGANÓW
W tym tygodniu będzie podpisana umowa z wykonawcą dotycząca remontu organów w naszej parafii.
Pierwsza rata – 115 tysięcy zł. – zostanie zapłacona niezwłocznie, w części finansowana przez pożyczkę. Remont potrwa ok. 14 miesięcy. Całkowity koszt wynosi ok. 350 tys.. Potrzeba zatem zebrać ok. 25 tys. miesięcznie.
Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach Świętych. Jeżeli będzie taka konieczność, dodatkową zbiórkę przeprowadzimy w trzecią niedzielę miesiąca.
Można również wpłacać darowizny pieniężne na ten cel na nr konta podany na tablicy w przedsionku kościoła, w treści przelewu wpisując: darowizna na cele kultu religijnego (organy). Taką darowiznę można odliczyć od dochodu w rocznym rozliczeniu PIT.
We wszystkich negocjacjach i decyzjach uczestniczyła powołana w tym celu Rada Doradcza, która będzie zbierała fundusze, zdawała relacje ze zbiórki i kontrolowała przebieg inwestycji.

Prosimy Parafian o hojność w finansowaniu tego remontu.
Remont organów – Nr konta: 20 1240 6087 1111 0010 9382 8599