V Niedziela Wielkiego Postu

OKRES  WIELKIEGO  POSTU

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rozpoczniemy w najbliższy piątek. Potrwają do Niedzieli Palmowej.
W piątek i sobotę będzie dodatkowa Msza Św.z nauką rekolekcyjną o godz. 1000.
W sobotę będziemy mogli jeszcze skorzystać z całodziennej spowiedzi, w godz. 1200 – 1800.

NIEDZIELA PALMOWA

Palmy na Niedzielę Palmową zostaną przygotowane przez Oazę, zaś wodę święconą będziemy mogli nabyć u ministrantów. Dochód przeznaczony będzie na fundusz rekolekcyjny naszej młodzieży. Mszę Św. o godz. 1330 rozpoczniemy procesją z palmami od krzyża przy ul. Poborzańskiej do kościoła.

MARSZ W OBRONIE ŚW. JANA PAWŁA II

Łącząc się z katolikami w całej Polsce, w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, w 18 rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II, pragniemy marszem uwielbienia i dziękczynienia Bogu, uczcić dar jakim była osoba i świętość Papieża Polaka dla Kościoła, Ojczyzny i całego świata.
Marsz przejdzie ulicami Bródna z kościoła św. Włodzimierza, gdzie o godz. 1500 rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego, do naszego kościoła, gdzie pomodlimy się litanią do św. Jana Pawła II.
W drodze będziemy odmawiali Różaniec.
Możemy zabrać ze sobą portrety św. Papieża Polaka.

DROGA KRZYŻOWA

W piątek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej  

  • Dorośli: godz. 1600 /po Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego/
  • Dzieci: 1730  
  • Młodzież i dorośli: 1915 /po Mszy Św. wieczornej/.

 

GORZKIE ŻALE

Nabożeństwo Gorzkich Żali jest odprawiane w niedziele o godz. 1800.

JUTRZNIA WIELKOPOSTNA

W okresie Wielkiego Postu wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną jutrznię (poranną modlitwę Kościoła) odprawianą od poniedziałku do piątku o godz. 545 (w domu katechetycznym, sala nr 13).

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA

Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną, a od dziś do kosza produkty żywnościowe dla najbiedniejszych osób naszej parafii. Dzisiaj, parafialny Caritas prowadzi przed kościołem zbiórkę do puszek na paczki żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.

PROCESJA REZUREKCYJNA

Zgodnie z zeszłoroczną zapowiedzią oraz późniejszą sondą wśród parafian, Procesję Rezurekcyjną w tym roku odprawimy na zakończenie Liturgii Wigilii Paschalnej początek Wielka Sobota godz. W poranek Wielkanocny nie będzie procesji ani Mszy Św. o godz. 600, rozpoczniemy go Mszą Świętą o godz. 900.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

Trwa kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w środy, o godz. 2000  w domu katechetycznym, w sali nr 16. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

SCHOLA GREGORIAŃSKA

W naszej Parafii chcemy powołać do działania scholę gregoriańską.
Chętnych do śpiewania w scholi prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

PIELGRZYMKA DO LOURDES
Parafia św. Włodzimierza organizuje w dn. 20-28. 10. br. pielgrzymkę do Lourdes oraz sanktuariów Francji i Hiszpanii. Możemy do nich dołączyć indywidualnie albo jako grupa parafialna.
Szczegóły wyjazdu dostępne są w zakrystii.