IV Niedziela Wielkiego Postu

OKRES  WIELKIEGO  POSTU

DROGA KRZYŻOWA

W piątek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej  

  • Dorośli: godz. 1600 /po Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego/
  • Dzieci: 1730  
  • Młodzież i dorośli: 1915 /po Mszy Św. wieczornej/.

 

GORZKIE ŻALE

Nabożeństwo Gorzkich Żali jest odprawiane w niedziele o godz. 1800.

JUTRZNIA WIELKOPOSTNA

W okresie Wielkiego Postu wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną jutrznię (poranną modlitwę Kościoła) odprawianą od poniedziałku do piątku o godz. 545 (w domu katechetycznym, sala nr 13).

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rozpoczną się w piątek przed Niedzielą Palmową, to znaczy 31 marca 2023 r.

KOŚCIOŁY STACYJNE

Nasze Sanktuarium będzie Kościołem stacyjnym w najbliższy piątek (24.03).

Nabożeństwa popołudniowe będą odbywały się według zwykłego piątkowego porządku, z jednym wyjątkiem, wieczorną drogę krzyżową (1915) zastąpi nabożeństwo Gorzkich Żali. Dzień zakończy uroczysta Msza Św. o godz. 2000.

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA

Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną, a od dziś do kosza produkty żywnościowe dla najbiedniejszych osób naszej parafii. Za tydzień, parafialny Caritas przeprowadzi przed kościołem zbiórkę do puszek na paczki żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA

Jutro w liturgii obchodzimy przeniesioną z dnia dzisiejszego Uroczystość św. Józefa.

25 MARCA – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

W najbliższą sobotę, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. będą odprawiane o godz. 630, 800, 1000 oraz 1830 (niedzielna). Jest to też rocznica powstania Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej, a także do wspólnej modlitwy różańcowej i adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym dniu można też podjąć duchowe dzieło adopcji dziecka poczętego, zagrożonego śmiercią.

PROCESJA REZUREKCYJNA

Zgodnie z zeszłoroczną zapowiedzią oraz późniejszą sondą wśród parafian, Procesję Rezurekcyjną w tym roku odprawimy na zakończenie Liturgii Wigilii Paschalnej początek Wielka Sobota godz. W poranek Wielkanocny nie będzie procesji ani Mszy Św. o godz. 600, rozpoczniemy go Mszą Świętą o godz. 900.

PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Dzisiaj o godz. 1630 (górny kościół) zapraszamy Dzieci klas trzecich i ich Rodziców na Mszę Świętą i spotkanie przygotowujące do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej i sakramentu pokuty i pojednania.

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA

Dzisiaj w domu katechetycznym po Mszy Św. o godz. 1030 odbędzie się spotkanie w grupach dla kandydatów do bierzmowania.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

Trwa kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w środy, o godz. 2000  w domu katechetycznym, w sali nr 16. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

SCHOLA GREGORIAŃSKA

W naszej Parafii chcemy powołać do działania scholę gregoriańską, która zajęłaby się przywróceniem do użytku liturgicznego śpiewu gregoriańskiego, o którym w Konstytucji o Liturgii Świętej „Sacrosanctum concilium” Soboru Watykańskiego II czytamy:

„Śpiew gregoriański Kościół uznaje za własny śpiew liturgii rzymskiej. Dlatego w czynnościach liturgicznych powinien on zajmować pierwsze miejsce wśród innych równorzędnych rodzajów śpiewu.” (Sacrosanctum concilium, §116).

Chętnych do śpiewania w scholi prosimy o zgłoszenia w zakrystii.