IV Niedziela Zwykła

WSPARCIE PARAFII MB POMPEJAŃSKIEJ

Dzisiaj gościmy duszpasterza z parafii MB Pompejańskiej przy ul. Myśliborskiej, który będzie dzielił się z nami słowem Bożym i zbierał ofiary na tacę, jako nasze wsparcie budowy tamtejszego kościoła.

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2023

30.01.23Ogińskiego 5, Nadwiślańska
31.01.23Wysockiego 2, 4
1.02.23Pożarowa, Palestyńska, Odrowąża, Budowlana 7
i Wysockiego 5

„Kolędę” realizujemy zgodnie z zaproszeniami, pn. – piątek  od godz. 1700.

TYCH, KTÓRZY Z JAKICHŚ POWODÓW NIE MOGLI PRZYJĄĆ KSIĘDZA W DOMU ZAPRASZAMY 2 LUTEGO O GODZ. 1830 NA MSZĘ ŚW. Z BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM RODZIN.

WIECZORNA ADORACJA PODCZAS KOLĘDY

Ze względu na zaangażowanie wszystkich księży w wizytę duszpasterską, w tym tygodniu od poniedziałku do środy po Mszy Św. wieczornej do godz. 2000 będziemy mogli adorować Pana Jezusa w tabernakulum, bez wystawienia Najświętszego Sakramentu.

2 LUTEGO – OFIAROWANIE PAŃSKIE (M.B GROMNICZNEJ)

W czwartek – 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego (Dzień Życia Konsekrowanego), Msze Św. w naszym kościele o 630, 800, 1000 i 1830. Podczas każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie gromnic.

I CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA I NIEDZIELA

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

  • W pierwszy czwartek

o godz. 1800 nabożeństwo w int. kapłanów, o powołania oraz w int. rodzin.

  • W pierwszy piątek

Spowiedź od godz. 1500.

Msze Św. będą odprawiane o godz. 630 800 1500 1700 (szczególnie dzieci) oraz 1830.

  • W sobotę

Msza św. o godz. 800 o MB Fatimskiej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania do NMP i adoracja.

  • W niedzielę

spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i Różaniec
o godz. 1800 (górny kościół) oraz Procesja Eucharystyczna.

DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO

2 lutego przypada w Kościele katolickim Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony w 1997 roku przez Jana Pawła II. To okazja do głębszej refleksji całego Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu. Siostry i bracia zakonni,
a także członkowie instytutów świeckich, stowarzyszeń życia apostolskiego, pustelnicy, dziewice i wdowy podobnie jak Jezus w świątyni Jerozolimskiej, ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu.

„Osoby konsekrowane, żyjąc na ziemi, pragną mieć wzrok utkwiony w niebo. Poprzez ewangeliczne rady: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, pokazują nam, że choć jesteśmy zanurzeni w doczesności, to celem naszego życia jest Królestwo Niebieskie”. Osoby konsekrowane stylem swojego życia pokazują, jak wielkim darem dla każdego człowieka jest wspólnota, która żyje miłością.

Charakteryzuje ją postawa czuwania i oczekiwania na nadejście ukochanej osoby. „Siostry, ojcowie i bracia, żyjący w różnych formach życia konsekrowanego pokazują nam jak podejmować czynną współpracę w przemianę tego świata” oraz „starają się przybliżyć obraz Boga jako Ojca, który zatroskany jest o swoje dzieci”. „Wspólnoty życia konsekrowanego są posłane, by ukazywać wartość chrześcijańskiego braterstwa, którego fundamentem jest uzdrawiająca moc Ewangelii”. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego jest okazją do tego, by podziękować za dar powołania osób konsekrowanych.