XXVII Niedziela Zwykła

RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI
W naszej parafii jest 14 róż Żywego Różańca Rodziców modlących się za Dzieci. Są to 20-to osobowe grupy osób, skupiające ojców i matki modlących się za dzieci swoje i całej grupy. Modlitwa nie dotyczy tylko małych dzieci, ale w każdym wieku: dziecięcym, szkolnym, nastoletnim, dorosłych i starszych. Na każdym etapie życia modlitwa rodziców jest potrzebna. Jak w każdym Żywym Różańcu członków obowiązuje codzienna modlitwa jednym dziesiątkiem różańca. Konieczne jest też zgłoszenie się raz w roku do opiekunów wspólnoty i odebranie grafiku modlitwy na cały rok. Zapraszamy również do uczestnictwa we Mszy św. w każdą 3-cią sobotę miesiąca o godz. 18:30 sprawowanej w intencji modlących się Rodziców i Dzieci objętych modlitwą. Tych z Państwa, którzy chcieliby się zapisać prosimy
dzisiaj o zgłoszenie się po Mszy św.. A dla tych, którzy już są w tej wspólnocie, grafiki modlitwy na kolejny rok będą rozdawane w niedzielę, 9 października po każdej Mszy Świętej.

PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNIA ŚW.
Dzisiaj rozpoczynamy przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej i Spowiedzi Świętej dla Dzieci klas trzecich i ich Rodziców Mszą Św. o godz. 16:30 (w górnym kościele). Spotkania będą odbywały się zwykle w każdą III niedzielę miesiąca.

RÓŻANIEC
Nabożeństwa Różańcowe w październiku odprawiane będą bez zmian,
w dni powszednie o godz. 17:50 oraz w niedziele o godz. 18:00. Jest to
w naszym sanktuarium stała, wspólna modlitwa przez cały rok (nie tylko w październiku). Od lat łączymy Nabożeństwa Różańcowe z odczytywaniem (lectio continua) kolejnych fragmentów Nowego Testamentu, tak by cały przeczytać w ciągu 365 dni. Zapraszamy grupy parafialne do włączenia się w lekturę i prowadzenie modlitwy różańcowej.

7 X UROCZYSTOŚĆ MB RÓŻAŃCOWEJ – ODPUST PARAFIALNY
W piątek będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystość patronalną – Odpust Parafialny.
Program Uroczystości:
Czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem-
W czwartek 6 października- od 20:00 do 22:00.
7 X Msze Święte o godz. 6:30, 8:00, 15:00, 17:00 i 18:30
(Różaniec o godz. 17:50).

KATECHEZY DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY
Zapraszamy na Katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które odbywają się w domu katechetycznym, w poniedziałki i czwartki o godz. 20:00, w s.

I CZWARTEK I PIĄTEK
W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
– W pierwszy czwartek
o godz. 18:00 nabożeństwo w int. kapłanów, o powołania oraz rodzin.
– W pierwszy piątek – Odpust Parafialny
Spowiedź od godz. 15:00.
Msze Św. będą odprawiane o godz. 6:30 8:00 15:00 17:00 (szczególnie dzieci) oraz 18:30.

RYCERZE ŚW. JANA PAWŁA II
Rycerze Jana Pawła II serdecznie zapraszają panów do chorągwi naszej parafii. Zakon Rycerzy Jana Pawła II jest formacją skupiającą katolickich mężczyzn, którzy za wzór przyjmują osobę świętego patrona zakonu
i poznając jego nauczanie, podejmują inicjatywę na rzecz ochrony życia, szerzenia moralności i kultury chrześcijańskiej oraz służbę w parafii. Chętnych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, 3 października br. bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 1830 w domu katechetycznym w sali ministrantów. Można również zgłaszać się indywidualnie do Księdza Szymona.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI
Spotkania dla narzeczonych, w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa, odbywają się w naszej parafii w środy o godz. 20:00 w domu katechetycznym, w sali nr 16.

PIELGRZYMKA
Po pielgrzymce do Gniezna chcielibyśmy kontynuować nasze parafialne pielgrzymki. Tym razem planujemy udać się do Kałkowa, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. W programie Msza Święta oraz zwiedzanie tak zwanej Golgoty Wschodu, która mieści się na terenie Sanktuarium. Następnie przejedziemy do Czarnolasu, aby udać się do Muzeum Jana Kochanowskiego. Po zwiedzaniu, zapraszamy na wspólne ognisko na terenie muzeum.
Termin pielgrzymki sobota, 22 października. Zapisy w zakrystii bądź pod numerem telefonu, który został wywieszony w gablocie przed kościołem. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian oraz grupy parafialne, niezależnie od wieku do włączenia się w tę inicjatywę. Może to być dobra okazja do późniejszego większego zaangażowania w życie parafii każdego z nas.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA
Zachęcamy do korzystania z Biblioteki parafialnej w każdą drugą
i czwartą niedzielę miesiąca, w godz. 10:20 – 12:30.