XXV Niedziela Zwykła

KATECHEZY DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY
Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii Katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży. Siostry i bracia ze wspólnoty będą zapraszać wszystkich, szczególnie tych, którzy czują się samotni, wątpiący, szukają pomocy lub wsparcia w trudach codziennego życia. Przyjdź aby odkryć, że Jezus zna Twoje problemy i troszczy się o Ciebie!
Katechezy będą prowadzone w poniedziałki i czwartki o godz. 20:00, sala 13 w domu katechetycznym.

ROZPOCZĘCIE ROKU FORMACJI MINISTRANCKIEJ
Dzisiaj zapraszamy ministrantów i lektorów razem
z rodzicami na Mszę Świętą inaugurującą rok formacyjny
o godz. 10:30. Po Mszy Świętej ks. Szymon zaprasza wszystkich członków Służby Liturgicznej Ołtarza razem z rodzicami na spotkanie organizacyjne do dolnego kościoła. Zaproszenie jest skierowane również do tych wszystkich, którzy chcą dołączyć do grona ministrantów. Tego dnia będzie możliwość wypełnienia karty zgłoszeniowej i uzyskania informacji na temat dyżurów, zbiórek i formacji.

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA
Dzisiaj spotkania w grupach bezpośrednio po Mszy Świętej
o godz. 10:30, w domu katechetycznym.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI
Spotkania dla narzeczonych, w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa, odbywają się w naszej parafii w środy o godz. 2000 w domu katechetycznym, w sali nr 16.

INTENCJE MSZALNE NA 2023 R.
Od 1 września przyjmujemy w kancelarii intencje mszalne na rok 2023.

PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNIA ŚW.
Przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej
i Spowiedzi Świętej dla Dzieci klas trzecich i ich Rodziców rozpoczną się w niedzielę 2 października Mszą Św.
o godz. 16:30 (w górnym kościele). Począwszy od października, spotkania będą odbywały się zwykle w każdą III niedzielę miesiąca.

SIOSTRA BARBARA LORETANKA – MISJE
W przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii s. Barbarę, loretankę, która pracuje w Afryce (a wcześniej przez dziesięć lat pracowała w naszej parafii). Opowie nam ona o misji wśród albinosów w Tanzanii i przeprowadzi zbiórkę na rzecz domu dla dzieci i młodzieży z albinizmem, w którym posługuje.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA
Zachęcamy do korzystania z Biblioteki parafialnej w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca w godz. 10:20 – 12:30.

KATECHEZA W PRZEDSZKOLU
Pragnę przypomnieć Rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkoli w naszej parafii, że w Rozporządzeniu Ministerstwa Oświaty czytamy, że lekcje religii dla dzieci w przedszkolu są organizowane „na prośbę (życzenie) rodziców”. Zarówno parafia, jak i szkoła oraz przedszkola są gotowe podjąć się tego zadania. Potrzebna jest jednak także inicjatywa rodziców.

RÓŻANIEC W GRONIE SĄSIADÓW
Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej przy kapliczkach o godz. 20;00:
– ul. Ogińskiego róg Julianowskiej – I sobota miesiąca
– ul. Syrokomli 7/15 – 8-go dnia miesiąca
– ul. Bolesławicka – 12-go dnia miesiąca.