III Niedziela Zwykła

DZIŚ NIEDZIELA SOWA BOŻEGO
Niedziela Słowa Bożego została ustanowiona 30 września 2019 r. przez papieża Franciszka w liście „Aperuit illis” i wyznaczona na 3. niedzielę okresu zwykłego w ciągu roku (pierwszy raz była obchodzona 26 stycznia 2020 r.). Ojciec Święty pragnął, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego, aby przyczynić się do obudzenia świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących, a szczególnie w liturgii, która włącza w żywy i stały dialog z Bogiem. „Poprzez teksty biblijne odczytywane podczas liturgii, to sam Bóg mówi do swojego ludu i sam Chrystus głosi swoją Ewangelię”.
To właśnie Biblia stanowi przestrzeń, w której człowiek może rozpoznawać
i w całej wolności odpowiadać na Boży dar stworzenia i przymierza. Św. Augustyn
w sposób obrazowy porównywał Biblię do lasu pełnego tajemnic, zagadek
i skarbów. Przed lekturą Pisma Świętego modlił się:
„O Panie! Dodaj mi siły i otwórz te lasy przede mną! Oto głos Twój rozkoszą moją, głos Twój przemagający nad gwarem innych złudnych przyjemności”

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2022
„Kolędę” realizujemy w kolejne soboty oraz czwartki stycznia i lutego. Żeby harmonogram, podany na oddzielnych kartkach, był możliwy do zrealizowania, musimy się trzymać dotychczas złożonych zaproszeń, nawet jeśli ktoś mieszkający przy odwiedzanej ulicy wyraził chęć spotkania po podanym terminie.
Zaproszenia złożone w 2022 r., z racji podanego czasu wizyt musimy teraz traktować jako dodatkowe, do zrealizowania na koniec „kolędy”.

DataUlica
27.01.2022 czwartekKrzywińska, Julianowska, Bolesławicka 15, 17, 41/43
i domki
29.01.2022 sobotaOgińskiego 1, 3, 5

„Kolędę” rozpoczynamy w soboty od godz. 10:00,w czwartki od godz. 17:00.
Ze względu na „kolędę” w czwartki nie będzie spowiedzi podczas Mszy Św. wieczornej oraz dyżuru w konfesjonale.

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA
Dzisiaj także zapraszamy przygotowujących się do bierzmowania na Mszę Św.
o godz. 13:30 a potem na spotkanie dla wszystkich w dolnym kościele.

DZISIEJSZA OPRAWA LITURGICZNA MSZY ŚWIĘTYCH
Dzisiaj podczas każdej Mszy Św. śpiew prowadzi zespół „Vies Bonum”, męskie trio wokalne z salezjańskiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Mińsku na Białorusi: (bas – Andrei Shcharbakou, baryton – Edward Orłowski i tenor – Szymon Burankou). Członkowie zespołu są Białorusinami pochodzenia polskiego. Wielogłosowo wykonują pieśni, utwory liturgiczne, kolędy, oraz części stałe Mszy Świętej. Dziś po Mszach Świętych można nabyć, za dowolną ofiarę, nagrania tria „Vies Bonum”.

KONCERT KOLĘD
W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, po Mszy Św. o godz. 13:30 chór Varietas zaprasza na koncert kolęd.