Niedziela Św. Rodziny

TACA NA BUDUJĄCE SIĘ KOŚCIOŁY
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę nowych świątyń w diecezji.

NOWY ROK
W piątek 31 grudnia kończy się rok 2021. Nabożeństwo dziękczynne zostanie odprawione po Mszy Św. o godz. 18:30. Czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. Zachęcamy do spędzenia ostatnich chwil roku na adoracji, dziękczynieniu i przebłaganiu Pana Boga, a także refleksji nad darem, jakim jest czas życia i powołania każdego
z nas.
W sobotę, 1 stycznia 2022, Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane
o godz.: 9:00 10:30 12:00 i 13:30 i 19:00.
W Nowy Rok nie będzie Mszy Św. o godz. 7:00.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2022
Ze względu na to, że karty zaproszeniowe spływały w zasadzie do wczoraj, nie udało się jeszcze sporządzić całościowego planu wizyty duszpasterskiej.
„Kolędę” rozpoczniemy 8 stycznia (sobota) i będziemy ją realizować
w kolejne soboty stycznia i lutego, w godz. 10:00 – 14:00.
W pierwszym terminie odwiedzimy adresy:
Wysockiego 2, Wysockiego 4, Oliwska, Pożarowa, Palestyńska,
Odrowąża 23, Budowlana 7 i Wysockiego 5.

I SOBOTA I NIEDZIELA
W tym tygodniu pierwsza sobota i niedziela miesiąca.
– w sobotę – Nowy Rok (nabożeństwo pierwszosobotnie do MB Fatimskiej zostanie wyjątkowo odprawiane 8 stycznia, po Mszy Św. o godz. 8:00)
– w niedzielę – spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17:00 i Różaniec
o godz. 18:00.

MODLITWA ŚW. JANA PAWŁA II W INTENCJI RODZIN
Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo w niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś Miłością i Życiem, spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi przez Twego Syna, Jezusa Chrystusa, „narodzonego z Niewiasty” i przez Ducha Świętego stawała się prawdziwym przybytkiem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń. Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich rodzin na świecie. Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości. Spraw, aby miłość umacniana łaską Sakramentu Małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkich słabości i kryzysów, przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny. Spraw wreszcie – błagamy Cię o to za pośrednictwem Świętej Rodziny z Nazaretu – ażeby Kościół wśród wszystkich narodów ziemi mógł owocnie spełniać swe posłannictwo w rodzinach poprzez rodziny. Przez Chrystusa Pana naszego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem na wieki wieków. Amen.