II Niedziela Adwentu

ADWENT
W tym okresie gorliwszego czuwania, aby przyjąć przychodzącego Boga
i przygotowania do rocznicy urodzin Jezusa w dni powszednie, odprawiane są Msze Roratnie o godz. 6:30. Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian także dzieci, aby oczekiwały przyjścia Jezusa razem z Maryją podczas Rorat.

8 XII- UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA
W środę, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Święte odprawione będą o godz. 6:30, 8:00, 13:00 i 18:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 12:00 w Godzinie Łaski. Dzięki modlitwie w tej godzinie „Matka Boża obiecuje wiele łask dla duszy i ciała, a Jezus swe wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich”. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu albo w miarę możliwości w pracy. Po Mszy Św. o godz. 13:00 będziemy mogli podjąć się Adopcji duchowej dziecka poczętego. Kancelaria w tym dniu nieczynna.

OGŁOSZENIA CARITAS
Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Natomiast przed ołtarzem Matki Bożej znajduje się kosz, do którego prosimy o składanie produktów żywnościowych na paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii, a do puszki możemy składać na ten cel ofiary pieniężne.

OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY
U Sióstr Loretanek, możemy zaopatrywać się w opłatki wigilijne.

JUTRZNIA ADWENTOWA
W okresie Adwentu Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na jutrznię (poranną modlitwę Kościoła) Wspólna modlitwa od poniedziałku do piątku o godz. 5:45
(w domu katechetycznym, sala nr 13).

DLA MŁODYCH
W najbliższą niedzielę, 12 grudnia (i w każdą następną drugą niedzielę miesiąca) o godz. 17:00 w naszej parafii w domu katechetycznym, w sali nr 18, odbywać się będą skrutacje Pisma Świętego dla młodych.
(Skrutacja to czytanie Pisma Świętego z wykorzystaniem odnośników do innych fragmentów słowa Bożego.) Zapraszamy wszystkich, którzy są młodzi
i poszukują swojego powołania, miejsca w Kościele i w życiu.

REKOLEKCJE ADWENTOWE
Tegoroczne adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczną się 17 grudnia –
w piątek i będą trwały do niedzieli, 19 grudnia. Prosimy o zarezerwowanie czasu na modlitwę i refleksję. Tematem przewodnim będzie oddanie, ofiarowanie siebie jako zadośćuczynienie Sercu Jezusowemu.

KOLĘDA
Mamy nadzieję (choć sytuacja zdaje się nie do przewidzenia), że tegoroczną „Kolędę” uda się przeprowadzić w formie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Zdajemy sobie sprawę, iż w dobie zagrożeń i obostrzeń każda rodzina musi podejmować indywidualne decyzje odnośnie spotkań i kontaktów, biorąc pod uwagę swą osobistą sytuację. Dlatego nie chcąc narażać nikogo na konieczność odmowy czy tłumaczenia, zamierzamy udać się do tych rodzin, które poprzez zaproszenie wyrażą wolę spotkania i wspólnej modlitwy
z duszpasterzem w swoim domu. Formularze zaproszeń są dostępne na stolikach przy wyjściach z kościoła. Można je będzie przez cały Adwent wrzucać do koszyczka przy figurze MB Fatimskiej.

ZBIÓRKA NA RZECZ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM NA WSCHODZIE
Dzisiaj, do puszek, przy wyjściu z kościoła, możemy złożyć ofiarę na rzecz solidarności z Kościołem na Wschodzie.

======================================================
SYNOD O SYNODALNOŚCI
W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i prosimy o rzetelne jej wypełnienie. Ankieta i vademecum są dostępne do pobrania po linkiem
https://diecezja.waw.pl/7753

Na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej istnieją trzy sposoby wzięcia udziału w wypełnieniu ankiety synodalnej. Można wypełnić ankietę zarówno indywidualnie (jawnie bądź anonimowo) jak i wraz ze swoją wspólnotą działającą przy parafii/zakonie lub wspólnotą o charakterze diecezjalnym.
Wypełnioną czytelnie ankietę (ręcznie bądź elektronicznie) można przekazać do Sekretariatu Synodu na trzy sposoby:
1. Oddać Zespołowi Synodalnemu ze swojej parafii/wspólnoty zakonnej (Zespół zobowiązany jest przekazać ankiety Proboszczowi lub Dziekanowi, a ten Sekretariatowi Synodu).
2. Wysłać na adres sekretariatu Synodu: Parafia św. o. Pio,
ul. Fieldorfa 1, 03-984 Warszawa, z dopiskiem „Synod”.
3. Wersję elektroniczną (najlepiej w wersji PDF) do 28.02. 2022wysłać na adres: synod@diecezja.waw.pl
Obecnie tworzymy parafialny zespół synodalny.
Zachęcamy wszystkich parafian i każdego z osobna do włączenia się
w prace Synodu i wypełnienia ankiety osobiście czy też w rodzinie. Będziemy zabiegać o to, by także każda ze wspólnot parafialnych podjęła ten trud.
Zachęcamy do korzystania z elektronicznych wersji formularzy ankiet (jest to dość długi dokument). Papierowe ich wersje są też już dostępne w zakrystii i kancelarii parafialnej.