I Niedziela Adwentu

ADWENT
Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. W tym okresie gorliwszego czuwania, aby przyjąć przychodzącego Boga i przygotowania do rocznicy urodzin Jezusa w dni powszednie, o godz. 630 będą odprawiane Msze Roratnie. Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian, także dzieci, aby oczekiwały przyjścia Jezusa razem z Maryją podczas Rorat.

OGŁOSZENIA CARITAS
1. Zwyczajem minionych lat przed ołtarzem Matki Bożej od dzisiejszej niedzieli znajduje się kosz, do którego prosimy o składanie produktów żywnościowych na paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii, a do puszki możemy składać na ten cel ofiary pieniężne. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przed kościołem na ten cel będą zbierane ofiary do puszek.
W imieniu potrzebujących prosimy o pomoc i dziękujemy za okazane serce.
2. Z tyłu kościoła są już do nabycia świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY
Przy wyjściu z kościoła, u Sióstr Loretanek, możemy zaopatrywać się w opłatki wigilijne.

JUTRZNIA ADWENTOWA
W okresie Adwentu wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną jutrznię (poranną modlitwę Kościoła) odprawianą od poniedziałku do piątku o godz. 545 (w domu katechetycznym, sala nr 13).

I CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA I NIEDZIELA
W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
W pierwszy czwartek
o godz. 1800 nabożeństwo w int. kapłanów, o powołania kapłańskie, zakonne, małżeńskie
i rodzinne.
W pierwszy piątek
Spowiedź od godz. 1500.
Msze Św. będą odprawiane o godz. 630 800 1500 1700 (szczególnie dzieci) oraz 1830.
W sobotę
Msza św. o godz. 800 o MB Fatimskiej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania do NMP i adoracja.
W niedzielę
spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 (dolny kościół) i Różaniec
o godz. 1800 (górny kościół) oraz Procesja Eucharystyczna.

REKOLEKCJE ADWENTOWE
Tegoroczne adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczną się 17 grudnia –
w piątek i będą trwały do niedzieli, 19 grudnia. Prosimy o zarezerwowanie czasu na modlitwę i refleksję. Tematem przewodnim będzie oddanie, ofiarowanie siebie jako zadośćuczynienie Sercu Jezusowemu.

KOLĘDA

Mamy nadzieję (choć sytuacja zdaje się nie do przewidzenia), że tegoroczną „Kolędę” uda się przeprowadzić w formie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Zdajemy sobie sprawę, iż w dobie zagrożeń i obostrzeń każda rodzina musi podejmować indywidualne decyzje odnośnie spotkań i kontaktów, biorąc pod uwagę swą osobistą sytuację. Dlatego nie chcąc narażać nikogo na konieczność odmowy czy tłumaczenia, zamierzamy udać się do tych rodzin, które poprzez zaproszenie wyrażą wolę spotkania i wspólnej modlitwy z duszpasterzem w swoim domu. Formularze zaproszeń są dostępne na stolikach przy wyjściach z kościoła. Można je będzie przez cały Adwent wrzucać do koszyczka przy figurze MB Fatimskiej.