XXV Niedziela Zwykła

REKOLEKCJE BEATYFIKACJA 33
FORMACJA ZWIĄZANA Z BEATYFIKACJĄ PRYMASA STEFANA WYSZYŃSKIEGO ORAZ SIOSTRY ELŻBIETY RÓŻY CZACKIEJ
Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii 33- dniowe (do 22 października) rekolekcje z fragmentami nauczania Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Siostry Elżbiety Róży Czackiej.
Teksty rozważań rekolekcyjnych będą odczytywane na rozpoczęcie Nabożeństwa Różańcowego (w miejsce fragmentów Nowego Testamentu – prosimy grupy parafialne o ich przygotowanie w dotychczasowym porządku).
Ze względy na objętość tekstów, Różaniec w dni powszednie będziemy rozpoczynali o godz. 17:50.
W rekolekcjach można uczestniczyć także korzystając z rozprowadzanej
w zeszłym tygodniu książki.
Można też odnaleźć teksty na stronie https://beatyfikacja33.pl/33dni

I KOMUNIA ŚW. I ROCZNICA W 2022
ZE WZGLĘDU NA WCIĄŻ NIEPEWNĄ SYTUACJĘ EPIDEMIOLOGICZNĄ
I KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ W PRZYSZŁYM ROKU BĘDZIEMY PLANOWAĆ
W MAŁYCH GRUPACH,
W INDYWIDUALNIE WYBRANYCH TERMINACH.
(PATRZ ZAŁĄCZNIK I KOMUNIA ŚW. 2022 NA WWW PARAFII.)

PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNIA ŚW.
Przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej i Spowiedzi Świętej dla Dzieci klas trzecich i ich Rodziców rozpoczną się w niedzielę 26 września Mszą Św.: SP. 378 – godz. 15:00; SP. 206 oraz dzieci ze szkół spoza parafii – godz. 16:00. (w górnym kościele). Począwszy od października, spotkania będą odbywały się zwykle w każdą III niedzielę miesiąca.

KATECHEZY ZWIASTOWANIA DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY
Od niedzieli 26 września rozpoczną się w naszej parafii Katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży. Siostry i bracia ze wspólnoty będą zapraszać wszystkich, szczególnie tych, którzy czują się samotni, wątpiący, szukają pomocy lub wsparcia w trudach codziennego życia. Przyjdź aby odkryć, że Jezus zna Twoje problemy i troszczy się o Ciebie!
Katechezy będą prowadzone w poniedziałki i czwartki o godz. 20:00, sala 13 w domu katechetycznym.
Pierwsza katecheza odbędzie się w poniedziałek, 27 września o godz. 20:00.

EUCHARYSTIA POSŁANIA
W sobotę, 25 września w naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 20:00 krzyż misyjny otrzyma pochodząca z naszej parafii s. Dorota Kowalewska, pasterzanka, która została skierowana do pracy na misji w Republice Środkowoafrykańskiej. Zgromadzenie Służebnic Matki Dobrego Pasterza posługuje w tym ubogim afrykańskim kraju od 2009 r. na dwóch placówkach diecezji Bouar. Siostra Dorota przeszła formację i rozeznała powołanie we wspólnocie neokatechumenalnej w naszej parafii. Wszyscy mamy możność wspomagać ją na początku jej trudnej misji poprzez uczestnictwo w Eucharystii i modlitwę. Zapraszamy!

KATECHEZA W PRZEDSZKOLU
Pragnę przypomnieć Rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkoli
w naszej parafii, że w Rozporządzeniu Ministerstwa Oświaty czytamy, że lekcje religii dla dzieci w przedszkolu są organizowane „na prośbę (życzenie) rodziców”. Zarówno parafia, jak i szkoła oraz przedszkola są gotowe podjąć się tego zadania. Potrzebna jest jednak także inicjatywa rodziców.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA
Zachęcamy do korzystania z Biblioteki Parafialnej w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca w godz. 10:20 – 12:30.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI
Spotkania dla narzeczonych, w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa, odbywają się w naszej parafii w środy o godz. 20:00 w domu katechetycznym, w sali nr 13.

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA
– Kandydaci grupy starszej do bierzmowania są poproszeni o jednorazową rozmowę z Ks. Szymonem, podczas której podadzą imię patrona
z bierzmowania, imię i nazwisko świadka oraz mogą donieść metrykę chrztu.
Ks. Szymon przyjmuje w każdą sobotę w kancelarii od 9:00 do 11:00. Ostatnim dniem na rozmowę jest 26 września.
– Odprawa przed bierzmowaniem odbędzie się 30 września
i 4 października o godz. 17:00.
– Nabożeństwo pokutne z możliwością spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się 7 października o godz. 17:00 w kościele.
– Ogłoszenie o nowych katechezach przygotowujących do bierzmowania pojawi się w listopadzie.