III Niedziela Adwentu

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Zachęcamy by brać w nich udział w kościele albo w przypadku różnego typu trudności korzystać z nauk rekolekcyjnych, które będą dostępne na stronie internetowej parafii. Nasze rekolekcje poprowadzi ks. Adam Węgrzyn SDB, (prowadzący „Ziarno” w TVP). Rozpoczęte dziś rekolekcje będą trwały do wtorku, 15 grudnia. Konferencje rekolekcyjne będą głoszone dziś dla dorosłych podczas wszystkich Mszy Świętycha w poniedziałek i wtorek o godz. 6:30 8:00 10:00 18:30. Dzieci na naukę rekolekcyjną (z możliwością spowiedzi) zapraszamy w poniedziałek o godz. 17:00 , Młodzież we wtorek o godz. 17:00.

OGŁOSZENIA CARITAS

Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Zwyczajem minionych lat przed ołtarzem Matki Bożej znajduje się kosz, do którego prosimy o składanie produktów żywnościowych na paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii, a do puszki możemy składać na ten cel ofiary pieniężne.

ADWENT

W tym okresie gorliwszego czuwania, aby przyjąć przychodzącego Boga i przygotowania do rocznicy urodzin Jezusa w dni powszednie, odprawiane są Msze Roratnie o godz. 6:30 . Gorąco zapraszamy także dzieci, aby oczekiwały przyjścia Jezusa razem z Maryją podczas Rorat.

OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY

Przy wyjściu z kościoła, u Sióstr Loretanek, możemy zaopatrywać się w pobłogosławione opłatki wigilijne a u ministrantów sianko.

PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Mimo niepewnej sytuacji epidemiologicznej organizujemy Mszę Św. i spotkanie przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej i sakramentu pokuty i pojednania dla Dzieci klas trzecich i ich Rodziców. Spotkanie jest obowiązkowe i możliwe na dwa sposoby, zachęcamy do udziału w kościele albo do skorzystania z nauk rekolekcyjnych, które będą dostępne na stronie internetowej parafii. Najbliższe spotkanie planowane jest w górnym kościele w przyszłą niedzielę, 20 grudnia, z podziałem na grupy: SP. 378 – godz. 15:00 ; SP. 206 oraz dzieci ze szkół spoza parafii – godz. 16:00 .

SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI

W tym tygodniu od poniedziałku do piątku będziemy spowiadali podczas Mszy Świętych. Żeby umożliwić wszystkim przystąpienie do sakramentu pokuty, w sobotę 19 grudnia będziemy dyżurowali w konfesjonale przez cały dzień, od godz. 10:00 do 18:00 .

BOŻE NARODZENIE- MSZE ŚWIĘTE

W Wigilię 24.12. – Msze Św. 6:30  i 8:00 .
24.12. nie będzie Mszy Św. o godz.18:30 .
W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze Święte w następującym porządku :
25.12. godz. 24:00 9:00 10:30 12:00 i 13:30 i 19:00
26.12. godz. 7:00 9:00 10:30 12:00 i 13:30 i 19:00
W pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy Św. o godz. 7:00 .

WIZYTA DUSZPASTERSKA

Wizyta w domach parafian w „okresie kolędowym” (choć nie wykluczamy jej w późniejszym terminie) z powodu reżimu epidemiologicznego w zwyczajowej formie się nie odbędzie. Będziemy w tym czasie zapraszać mieszkańców poszczególnych bloków czy ulic na Mszę Św. wieczorną do kościoła (od poniedziałku do piątku), aby w sąsiedzkiej wspólnocie przeżywać Eucharystię sprawowaną w intencji tejże wspólnoty, modlić się w intencjach złożonych przez poszczególne rodziny oraz udzielić każdej z nich specjalnego błogosławieństwa. „Kolędę” (w takiej formie) rozpoczniemy 7 stycznia. Szczegółowy program będzie dostępny na specjalnie przygotowanych ulotkach, wywieszony przed kościołem oraz zamieszczony na stronie internetowej.