IV Niedziela Wielkiego Postu

DZIAŁANIE PARAFII MB RÓŻAŃCOWEJ W CZASIE ZAGROŻENIA EPIDEMIĄ  Informacje na 22.03.2020

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne w naszym kościele stosujemy się do wszystkich szczegółowych zaleceń episkopatu i ordynariusza odnoszących się do życia modlitewnego oraz przestrzegania zasad higieny, respektujemy oczywiście zarządzenia państwowe.

– W niedziele i dni powszednie porządek Mszy Świętych pozostaje bez zmian, dodatkowo od niedzieli 22. 03. 2020. zwiększamy liczbę Mszy Świętych niedzielnych.

Zapraszamy także na godz. 1800

– We wszystkich Mszach Świętych, wraz z duchowieństwem parafialnym, posługującymi w liturgii i uczestnikami może brać udział maksymalnie 50 osób, siadamy możliwie daleko od siebie.

– Zostają zawieszone do odwołania wszelkie spotkania grup parafialnych oraz przesunięty termin rekolekcji szkolnych i parafialnych.

– Zostają zawieszone wspólnie celebrowane nabożeństwa (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne). Zachęcamy do przeżywania ich indywidualnie w czasie adoracji w kościele albo w domach.

– 25 marca-  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego- 

Porządek Mszy Św.: 630 800 1000 1200 i 1830.

Można będzie prywatnie podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

– Zachęcamy do korzystania ze Mszy Świętych transmitowanych przez środki masowego przekazu, do wspólnotowej i indywidualnej modlitwy w domach oraz do Komunii Świętej duchowej.

– Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie odbywała się w kościele, przy zachowanej maksymalnej liczbie uczestników 50 osób.

– Przez cały dzień, w godzinach 10 – 18 trwa dyżur w konfesjonale, zachęcamy do korzystania z możliwości spokojnego przeżycia sakramentu pokuty i pojednania.

– W razie  pytań i wątpliwości można kontaktować się z księdzem dyżurującym pod
nr tel.:  511 093 578

– Podczas Mszy Świętych nie będzie zbierana taca. Ofiary na funkcjonowanie naszej parafii możemy składać do koszyków przy wyjściu z kościoła albo na konto parafialne. Przy tej okazji warto wspomnieć, że wszystkie ofiary składane na tacę w czasie Mszy Świętych. są przeznaczane na funkcjonowanie parafii, czyli wszystko, co jest potrzebne do sprawowania sakramentów i liturgii, opłaty za prąd, gaz, opłaty komunalne, pensje pracowników świeckich, ubezpieczenia ZUS, podatki.

Comiesięczne koszty utrzymania parafii przekraczają 25 tysięcy złotych.

W tej chwili parafia nie ma żadnych długów za bieżące opłaty. Wkrótce czeka nas jednak spłata zobowiązań wynikających z remontu domu katechetycznego i instalacji grzewczej w kościele.  Zdajemy sobie sprawę, że w tym szczególnym czasie wiele rodzin, wiele firm przeżywa trudności i troski związane z niepewnością dochodów. Dlatego bardzo liczymy na zrozumienie i zachęcamy tych naszych Wiernych, którzy mogą sobie na to pozwolić, aby przekazywali ofiary  na funkcjonowanie parafii także na konto parafialne

nr konta: 67 1240 6087 1111 0010 8403 5409

Dziękuję Wszystkim za duchową i materialną troskę o naszą Wspólnotę Parafialną!

Dziękuję, tym którzy wspierają nas i jednoczą się we wspólnej modlitwie, zwłaszcza odmawiając Różaniec o godz. 20.30., kiedy to księża naszej parafii zbierają się na modlitwie szczególnie w intencji ustania epidemii, za chorych i służbę zdrowia oraz o nawrócenie i pokój w naszych sercach.

 

Zachęcam do wrażliwości na ludzi żyjących w naszym sąsiedztwie.

Wiem, że w parafii mieszka wiele osób starszych, schorowanych, które nawet w zwykłym  czasie nie mają już siły wychodzić z domu nawet na Mszę świętą niedzielną czy po codzienne zakupy. Służymy posługą sakramentalną, duchową takim osobom w ich domach.

Proszę o zainteresowanie, czy Ci nasi najbardziej doświadczeni chorobami i wiekiem Seniorzy mają artykuły spożywcze i zaspokojone inne konieczne potrzeby życiowe. W razie problemów z zakupami, których nie można rozwiązać w najbliższym gronie rodzinnym czy sąsiedzkim, prosimy o zgłoszenie, np. przy pomocy tel. dyżurnego, skontaktujemy potrzebujących z zaufanymi wolontariuszami i postaramy się pomóc.

 

Zapraszamy do korzystania z Internetu, gdzie można śledzić Msze św. online. Transmisje z kościołów w Polsce i na świecie znajdziemy pod adresem: https://www.msze.info/msze-online.

– Zachęcamy do korzystania z wielu dostępnych form wielkopostnych rekolekcji internetowych.